ÄLVÄNGEN-Beautaholic By Ahrnberg AB

4.9
806 Betyg
Göteborgsvägen 78, 446 32, Älvängen
Här kan du unna dig själv behandlingar som fillers, botox, PRP och ansiktsbehandlingar så som PRX-T33, microneedling och Mesowhite-Glow och hudåtstramning med Plasma Pen med senaste Plaxel+ samt Microblading 3D bryn , browlift och lashlift, PDO-trådlyft, Insculpt Träning, och HIFU 9D och mycket mer. Vi skräddarsyr en behandling som passar just dig tillsammans med dig! Din skönhetsspecialist i din närhet med öga för det lilla extra! Här finner du behandlingar som passar alla.  Här arbetar vårdutbildad och legitimerad personal! Vi finns på Göteborgsvägen 78 i Älvängen Hos oss kan du betala med KLARNA, swish, kort eller kontant VARMT VÄLKOMMEN!!!
6754

Boka tjänst

Fransförlängning

    Behandlare

    Inte listad.

    Betyg och recensioner

    4.9 av 5Baserat på 806 betyg
    5
    (727)
    4
    (63)
    3
    (9)
    2
    (1)
    1
    (6)
    Senaste recensionerna336 recensioner från 806 betyg
    Victoria Z.
    Victoria Z.
    till Sarah Ahrnberg
    Trevligt och proffsigt bemötande och bra resultat av behandlingen!
    GRACE A.
    GRACE A.
    till Sarah Ahrnberg
    Very caring and thorough with the treatment and Sarah went the extra mile to treat the imperfections on my skin to make the treatment more effective. Loved the expereince.
    Olivia B.
    Olivia B.
    till Sarah Ahrnberg
    Sarah är grym helt enkelt 🙏🏼💖
    Therese E.
    Therese E.
    till Sarah Ahrnberg
    Sara bästa Sara vart skulle man annars vara❤️
    Visa fler recensioner

    Om företaget

    Välkomna till Beautaholic! Hos Beautaholic erbjuds du en helhet där perfektionism och skönhet går hand i hand. Vi har en noga precision i de arbetet vi utför och säkerställer att du får det bästa tänkbara behandlingsresultatet. Vi använder bara säkra CE märkta produkter och maskiner från seriösa handlare och garanterar att du är i trygga händer. Företaget är registrerat hos IVO och innehar behandlingsskade och ansvars försäkring hos IF och är certifierade hos SäkerKlinik och Estetiska Injektionsrådet Verksamhetschef och Leg. Sjuksköterska Joanna Larsson Leg.läkare Michael Korhonen Lundin Klinikägare och Leg.Sjuksköterska: Sarah Clerhage Ahrnberg Hos oss är du i trygga händer OBS! Man kan ej avboka via sms eller mejl! Avbokning sker endast via avboknings kod senast 48h innan. No shows - Debiteras fullt pris Avbokningar eller ändring av tid sker senast 48h innan bokad tid. I annat fall debiteras fullt behandlingspris Vid akuta fall med kort varsel måste ett giltigt sjukintyg bifogas inom 24h från fysisk vårdgivare. Om du ej fått någon bekräftelse på din bokning behöver du direkt kontakta oss. Vi utför ej behandlingar på gravida/ammande eller personer under 18 år. Vid tveksamhet kring ålder kommer vi begära legitimation! Vi utför inte heller behandling på någon med pågående infektion. Omboka din behandling i tid om du känner dig krasslig. För nya kunder som skall genomföra estetiska behandlingar som injektioner eller trådlyft gäller 48h betänketid och en konsultation skall göras innan. Vi utebliven konsultation kan vi ej utföra behandling och du debiteras fullt behandlingspris. No shows räknas 10min efter bokad tid eller vid avbok mindre än 48h innan avsatt tid utan att giltigt läkarintyg kan uppvisas. Vänligen respektera vår tid och kunden som kommer före och efter så var i tid men inte för tidig. Du som skall göra en estetisk injektionsbehandling ansvarar själv för att ha en giltig konsultation innan behandling senast 48h innan behandling och den får ej vara äldre ön 6 månader. Finns ingen har vi rätt att ta ut full behandlingskostnad och neka behandling. HJÄRTLIGT VÄLKOMNA!!!!

    Bilder

    instagramInstagram@beautaholic_by_ahrnberg

    Läppar 👄 en månad efter behandling med 1 ml filler.  Behandlare:Joanna

Välkommen till Beautaholic. Vi har funnits till sedan oktober 2019 och började med Sarah innan Joanna kom och förgyllde allas vår tillvaro 2021. ✨Tillsammans finns vi till för er och era önskemål, förutsättningar och förväntningar! 
Med fokus på det unika hos varje enskild person vi möter erbjuder vi kvalitet, säkerhet och erfarenhet i alla dem behandlingar som vi erbjuder. 
Att utveckla och utvecklas drivs vi framåt och ingen utmaning är för stor för att vi ska våga ta oss an uppgiften. ❤️ Vi lyssnar på er och förväntar oss att ni lyssnar på oss. Stort Tack till alla er som ger oss äran genom att välja oss som behandlare. 
//Sarah & Joanna Leg.Sjuksköterskor tillsammans med MAL Leg.Läkare Michael K.Lundin

🫶🏼 Bokning sker via länk i profilen. 

Vi finns i Älvängen samt Lerum vid efterfrågan

#lerum #älvängen #fillersgöteborg #läppfillers #injektionssköterska #injektionssjuksköterska #estetiskainjektionsrådet #moldermaestethics #moldermfillers #fillerlips #injektionsbehandling #injektionsbehandlinggöteborg #skönhetsklinik #skönhetsklinikgöteborg #trollhättan #fillertrollhättan
    Gissa om vi får frågande blickar när vi nämner ett helt annat område mot vad kunden har haft tanke på! 

Frågor på det? 😛

#filler #cheekbones #cheekbonebeauty #cheekbonefiller #injektionsbehandlingar #injektionssjuksköterska
    Kindben-Filler 🫶🏼 
Kunden har gjort 2 behandlingar med filler vid två olika tidpunkter och med ca 3 månader emellan och inte bara fått kanonfina kindben utan även mindre nasolabiala linjer, rakare käklinje och reducerade sura mungipor 🫶🏼 

(Förebild innan första behandling till vänster i bild)

Ett praktexempel på ett resultat där man riktar in sig på ett område för att uppnå förbättring på flera. 🙌🏼 
Många gånger är detta vårt förslag på behandling när kunder kommer in och ber om råd för att förbättra flera olika områden. Då säger vi att vi vill fokusera på kindbenen, något det allra flesta inte ens har som tanke. 

😍Behandlande sjuksköterska: Joanna 
📱 ➡️076-890 59 50 & 073-511 28 72
📌 Älvängen & Lerum
    Hej 👋🏼 här har ni oss båda på Beautaholic! 

Det är oss ni träffar när ni kommer hit. 

Till höger i bild har ni skönheten och den mycket godhjärtade Joanna Leg. Specialist Sjuksköterska som vart aktiv som estetisk behandlare sedan 4 år tillbaka hos oss. 🫶🏼 

Och till vänster ser ni Sarah. Leg sjuksköterska och estetisk behandlare som också är grundare och ägare av Beautaholic sedan 2019. 🫶🏼 

Tillsammans delar vi en vision om att Beautaholic alltid ska vara en mer personlig klinik där våra kunder skall känna sig välkomna och trygga. Vi älskar när ni delar med er av era liv, upplevelser och er själva. Det gör att vi får en personlig relation till er och lär känna er. Och på så sätt kan vi skräddarsy era behandlingar utifrån era unika önskemål. 💕 

Med det sagt, STORT TACK till alla er som ger oss ert förtroende och för att ni är just dem ni är! Ni är alla viktiga för oss och för att vi ska få möjligheten och äran att fortsätta hjälpa er och ge er av våra erfarenheter. 

💕 

TACK

#beautaholic_by_ahrnberg
    💕För några dagar sedan la vi ut denna fantastiska före o efterbild som denna patient fått av enbart en kur av vårt senaste behandlings utbud! 

Så vad har tjejen gjort för behandling? 💕

💕Våran Joanna har själv åratal av erfarenhet av Rosacea och kämpande om att finna den ultimata behandlingen för att uppnå fräscha och friska resultat. Behandlingen hon gett kunden är skräddarsydd utifrån hennes egna erfarenheter samt flera andra kunders behov och resultat efter behandlingar och om vad som visat sig verkligen fungerar. 

1. Kemisk peeling avsett för att döda bakterier 🦠 i samband med klassisk microneedling med serum framtaget från BCN för att bekämpa acne samt mesowhite serum från bcn för att jämna ut hudtonen. 

2. Efter 4 veckor ytterligare en omgång med kemisk peeling, ytterligare microneedling med mesowhite acne serum och en hemlig ingrediens. 

3. Ytterligare 4 veckor senare en kemisk peeling samt Meso white microneedling

Under tiden emellan har kunden använt produkter från Dahls,  utifrån kundens behov. Kunden fick också med sig speciellt anpassad Kostrådgivning. Genomgång av rutiner för att själv kunna motverka nytt utbrott ❤️

Detta resultat på endast en kur och tålamod! 

Kuren har genomförts på flera oberoende patienter med samma fantastiska resultat 🙌🏼
Vi har valt att döpa denna kur behandling till -SuperAcne treatment ❤️ och du kan själv boka den nu via vår bokadirekt. Länkar finner du i profilen. 

#acnetreatment #acneproblems #rosaceatreatment #rosaceatreatment #rosaceatreatment #skincare #skincareroutine
    💕 Touch up på trogen kund som tidigare fått sina fina läppar fyllda hos oss! 

Behandlare Joanna, specialist Sjuksköterska

Fokus på amor o konturer. 💕

📲 För bokning följ länken i profilen! 

➡️ Konsultation senast 48h innan behandling för nya kunder och för dig som inte vart hos oss det senaste 6månaderna. Bolas som konstnadsfri telefon konsultation eller på plats via samma länk! 

#filler #läppfiller #läppfillerbehandling #fillers #injektionssjuksköterska #injektionsbehandlingar #esteticafacial #estetiskainjektionsrådet #moldermaestethics #molderm
    Hej 👋🏼 alla underbara kunder o människor 💕

Detta är Kiara, senaste tillskottet till Beautaholic familjen! 
Som många av er vet så har Sarah inte arbetat den sista tiden av graviditeten men nu är bebis äntligen här och väldigt snart kommer ni kunna boka in fina erbjudanden på behandlingar hos Sarah för att fira vårt senaste underverk 💫.
Så håll er uppdaterade och gå med i våran vip grupp genom att klicka på länken till vår app längst upp på vår hemsida! 💻

🔗Länk till hemsidan finner du i vår profil
    INFUZION 💕 Just i Januari får du RABATT på -15% på våra enstaka Infuzion behandlingar och bokar du 3 på en gång får du den tredje för endast 1500kr 🤟🏼 

En deal du bara inte får missa! Läs mer om Infuzion på vårt fastnålade inlägg längst upp i profilen eller på vår hemsida www.beautaholic.se 💕

#infuzion #infuzionsystem #booster#nålfrifillers #nålfribehandling #filler  #hudvård
    💫 Gott Nytt År💫
Vi vill tacka alla våra gamla och nya kunder för detta året som varit och för ert förtroende. 

Vi älskar vårt jobb och er. Ni är alla fantastiska och väldigt väldigt viktiga 🌟 

Vi ser fram emot ytterligare ett år tillsammans med er och hoppas att vi ses väldigt snart! 

2025 ➡️ Kom in redan i veckan och kickstarta ditt nya träningsår med Insculpt 490kr för en behandling för alla er som kommer redan första veckan i Januari ända fram till Juni!! DETTA KAN DU INTE MOTSTÅ boka din tid NUUUUU!! 

Kärlek till er alla ❤️
    Detaljer och kontakt
      • Stängd nu
      • MånStängd
      • Tis18:00 - 21:00
      • OnsStängd
      • Tor08:30 - 20:00
      • FreStängd
      • LörStängd
      • SönStängd
      • Öppettider (Övrig information)
      • Vi erbjuder telefontid vardagar mellan kl.10:00-13:00. Vid ej svar tala in ett meddelande så ringer vi upp. Vid akuta eller brådskande fall där hälsan är påverkad ber vi er kontakta 1177 eller 112.
    • 07689059 XX
    • www.beautaholic.se
    • Göteborgsvägen 78, 446 32, Älvängen